Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi

 

AZERBAYCAN PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ

 

Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi'nde 730 kişi öğretmen, 330 yardımcı heyet çalışıyor. Bunlardan 59 kişi doktor, 329  kişi profesör ve  doçent olmak üzere büyük bir kadroya sahiptir. Üniversitede çeşitli Bilim Akademileri faaliyet gösteriyor.

Şu anda Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi'nin görsel ve yazışma şubələrinde 7 bine yakın öğrenci eğitim görüyor. ADPU ülkede bilimin, kültürün, sanatın ve edebiyatın terrakisinde büyük hizmetleri olan S.Vurğun, S.Rüstəm, M.Müşfiq, Y.Məmmədəliyev, Z.Xəlilov, Ş.Qurbanov gibi mezunları ile gurur duyar. 

Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi'nde 700 binden oluşan kitap fonu olan kütüphane, kıraat salonları, hesaplama-bilgisayar merkezi, onomastik laboratuvar, zooloji müzesi, tıbbi hizmet merkezi vb.ile faaliyet gösteriyor. Üniversitenin Şamahı ve Şuşa dalları da eğitim sistemimiz için personel eğitimini hazırlamaktadır.Üniversite bünyesinde 700 binden oluşan kitap fonu olan kütüphane,  tıbbi hizmet merkezi vb. ile faaliyet gösteriyor.

 

 

 

 AZERBAYCAN PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ

 

 Matematik Öğretmenliği             

 Müzik Öğretmenliği                      

 Pdr - Psikoloji Danışmanlık         

 Anaokul Öğretmenliği                    

 Sınıf Öğretmenliği                        

 Zihinsel Engelliler Öğretmenliği   

 

 

Eğitim Dili Sadece Azericedir

 

Lazım Olan Belgeler

12 Fotoğraf 3*4 (Arkaplan Kırmızı)

Lise Diploması Aslı ve Noter tastiği

Sınav Sonuç Belgesi

Sicil Kaydı

Pasaport Fotokopileri (ön.arka ve vize sayfaları)

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Sağlık Raporu

 

                                                             

 

[azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi bölümleri]    [azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi taban puanlari] [azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi işitme engelliler öğretmenliği] [azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi pdr bölümü]